Shpërndante kokainë për klientët, pranga pronarit të një lokali nate

13:24 | 26/05/201913:240

Pronari i një lokali nate në Tiranë është arrestuar në flagrancë këtë fundjavë, pasi shpërndante kolainë në lokal për klientët.

Sipas njoftimit të policisë, nga kontrolli i kryer në ambientet e lokalit që ndodhet në Kamëz, me pronar dhe menaxher shtetasin Sh.I,  Specialistët për Hetimin e Narkotikëve  gjetën në banak  të fshehura  11 doza të dyshuara me  lëndë narkotike kokainë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me dy telefona celular dhe një automjet.

Pronari 45 vjeçar banues në Kamëz është arrestuar  në flagrancë për veprat  penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” dhe “Përshtatje e lokalit për përdorim droge”,

Po sipas njoftimit të policisë, ai kishte qenë u dënuar më parë  për veprën penale të  “Mashtrimit”.

Dy persona të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë  u proceduan penalisht për veprën penale  “Moskallëzim krimi”. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono