Shpërndante kokainë në qendër të Kavajës, pranga 51-vjeçarit

13:01 | 08/05/201913:010

Policia e Kavajës ka prangosur një 51-vjeçar, pasi u kap në flagrancë me kokainë, dhe me vlera monetare, të cilat dyshohet se janë përfituar nga shitja e lëndës narkotike. Operacioni i uniformave blu u kodua te “Pedonalja”, pasi i arrestuari e ushtronte aktivitetin e tij kriminal në një kriminal në qendër të qyetetit bregdetar. Nga hetimet proaktive, ka  rezultuar se 51-vjeçari, pasi i siguronte klientelë nëpërmjet komunikimeve në rrjetet sociale iu siguronte drogën e fortë e llojit kokainë si edhe kanabis sativa. Gjatë kontrollit, fizik, policia pohoi se u sekuestuan 27 doza kokainë dhe 1000 mijë euro. Por të arrestuarit në makinë iu gjetën edhe një shumë e konsiderueshme parash prej 740 mijë lekësh, të cilat u sekuestrian si prove materiale.  /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono