Shpërblimi i Vitit të Ri, PD: Pako turpi, pako denigrimi!

14:44 | 12/12/201814:440

Deputetja e PD-së, Grida Duma, e quan pako turpi, shpërblimin e qeverisë me 50 dollarë për çdo pensionist me rastin e festave të fundvitit. Sipas saj, nëse të rinjtë janë sot në protestë për të ardhmen, të moshuarit janë në lëmoshë për jetën.

“Me faturën energjisë të dyfishuar, faturën e ujit të trefishuar, ilaçet mesatarisht mbi 30 mijë lekë të vjetra në muaj, marrin pako denigrimi 50 dollarë në vit”, shprehet deputetja demokrate.

Sipas Grida Dumës, për pensionistët ka vetëm një zgjidhje alternativa e PD, 250 mijë lekë pensioni minimal./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono