Shorti i Ligës së Kampionëve, kush janë sfidat e çerekfinaleve

12:21 | 15/03/2019

Ështe hedhur në Nyon të Zvicrës, shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve ku dueli më i fortë cilësohet Barcelona-Manchester United. Takim i lehtë për Juventusin që do të përballet me Ajaksin. Liverpooli ka peshkuar Porton, ndërkohë që Manchester City do të përballet me ekipin tjetër anglez, Tottenham.

Është hedhur në Nyon të Zvicrës, shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, ku nuk mungojnë përballjet e zjarrta. Goglat rezervuan duele interesante e ndërkohë i hapet rruga një përballje në finalen e madhe të Madridit dy yjeve të futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldos. Skuadra e Juventusit do të përballet me Ajaksin që bëri surprizën ndaj Real Madrid. Ndeshja e parë do të luhet në Holandë, ndërkohë që ndeshja e kthimit në “Allianz Stadium”.

Ndeshje e lehtë për skuadrën e Liverpool që do të presë në shtepi Porton. “The Reds” peshkuan skuadrën më të dobët dhe janë favoritë absolutë të paktën në letër. Skuadra e teknikut Jurgen Klopp ka mundësinë e shkëlqyer për të prerë biletën për në gjysmëfinalen e Champions League.

Barcelona është vendosur përballë skaudrës së Manchester United. Goglat rezervuan një duel madhështor mes dy ekipeve emblemë të kontinentit të vjetër. Ndeshja e parë do të zhvillohet në “Camp Nou”, ndërkohë që sfida e kthimit në Old Trafford. Katalanasit do të shërbejnë si një matës i forcës së anglezëve që bën surprizën ndaj Paris Saint Germain.

Katër ishin ekipet angleze që u kualifikuan në çerekfinale të Championsit dhe vështirë se mund të shmangej një përballje mes tyre. Shorti rezervoi një përballje interesante mes Tottenham dhe Manchester City.

Në Nyon të Zvicrës u hodh edhe shorti për fazën gjysmëfinale. Kështu, fituesja e çiftit të Ajaksit dhe Juventusit do të përballet me fituesin e duelit Tottenham-Manchester City. Ndërkohë që fituesja e çiftit të dytë Liverpool-Porto do të ndeshet me fituesin në ndeshjen mes Barcelonës dhe Manchester United. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono