Shorti i Kupës së Italisë: Buzëqeshin ekipet e mëdha, Inter i pafat

16:58 | 06/12/201916:580

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë.

Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i fortë. Të gjithë skuadrat e mëdha do t’i zhvillojnë ndeshjet në fushën e tyre.

Datat e këtyre ndeshjeve nuk janë përcaktuar ende, sepse do të duhet të presim për komunikimin e shtyrjeve të Serisë A për muajin Janar (ata do të jenë 15 ose 22 janar, në çdo rast). Lazio është skuadra që triumfoi sezonin e kaluar, teksa mposhti 2-0 ekipin e Atalantës në finalen e zhvilluar në kryeqytet. /abcnews.al

Përballjet e raundit të 1/8 të Kupës së Italisë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono