Shoqëria civile proteston para Bibliotekës Kombëtare

16:25 | 30/06/201816:250

Përfaqësues të Shoqërisë Civile me panakarta, libra  dhe tharëse flokësh në duar kanë protestuar përpara Bibliotëks Kombëtare duke kërkuar largimin e drejtoreshës Persida Asllani. Sipas tyre brenda 15 muajsh ky institucion është përfshirë nga zjarri, ku u dogjën mijëra  libra dhe sëfundmi 12 mijë libra u përmbytën nga reshjet e shiut. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono