Shkrimtari francez Francois- Henri Deserable prezanton veprën e tij në Tiranë

16:29 | 12/06/2018

Shkrimtari  francez Fransua Henri Dézérablë  prezantoi në Bibliotekën Kombëtare librin e tij të parë në shqip, nën përkthimin e Urim Nergutit.  Kritika  e ka cilësuar si një penë premtuese të letërsisë franceze nderuar me disa çmime. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono