Shkon në 19 numri i të arrestuarve për protestën e së shtunës

16:09 | 18/02/2019

Pas analizimit të pamjeve filmike, pasditen e së dielës, grupi hetimor identifikoi dhe vuri në pranga edhe 4 shtetas të tjerë të cilët sipas uniformave blu, kanë kryer akte dhune për disa orë para selisë së qeversë. Më herët policia kishte prangosur 15 protestues të tjerë duke e çuar numrin në total në 19 të ndaluar. Katër akuza rëndojnë ndaj të prangosurve; kundërshtim i punonjësve të policisë, goditje për shkak të detyrës, shkatërrim prone dhe prishje e rendit dhe qetësisë publike. Burime nga policia pohojnë se është rritur edhe numri i personave që janë proceduar në gjendje të lirë ndërsa persona të tjerë vijojnë të shoqërohen për verifikim. Të arrestuarit pritet të dalin paraditen e së martës para gjykatës së Tiranës ku do t’i caktohet edhe masa e sigurisë për veprat penale që akuzohen. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono