Shkolla verore 2019, Ministria e Arsimit çel aplikimet

15:20 | 19/07/201915:200

Për tre ditë me radhë nga 24 Korriku deri më 27 Korrik në Jalë dhe Himarë 120 të rinj nga Shqipëria dhe Kosova do të jenë pjesë e shkollës verore 2019.

Aktiviteti do të organizohet nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë; në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovë dhe temë do të ketë “Edukimi dhe punësimi në shekullin e 21- të”.

Për të qenë pjese e aktivitetit duhet të jeni nga 18 deri më 23 vjeç; student në institucionet publike të arsimit të lartë e të aplikoni në faqen zyrtare të Ministrisë së Arsimit.

Aplikimet janë të hapura deri më 21 Korrik 2019 ndërsa fituesit do të njoftohen një ditë më pas./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono