Shkoi të merrte ushqime për familjen, 53-vjeçari humb jetën nga i ftohti

10:23 | 14/01/201910:230

Dy viktima janë regjistruar nga i ftohti. Një 53-vjeçar nga Selca e Sipërme ka gjetur vdekjen pasi ka rënë në përrua. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës në zonën e Mokrres , e cila vijon të jetë e bllokuar prej dy javësh.

Ajet Zikollari, sipas burimeve nga Bashkia e Pogradecit, udhëtonte me kafshë nga fshati i tij, në drejtim të Trebinjës për t’u furnizuar me ushqime. Teksa kthehej për në shtëpi, 53-vjeçari, ka rënë nga kafsha, duke përfunduar në përrua.

Familjarët, të shqetësuar nga vonesa, kanë nisur kërkimet dhe pas disa orësh e kanë gjetur të pajetë Zikollarin, i cili dyshohet se ka humbur jetën si rezultat i të ftohtit. Edhe në Durrës një endacak u gjet i pajetë në hyrjen nr. 2 të portit. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono