Shkodër, studentët thyejnë dyert e Universitetit

13:15 | 03/04/201913:150

Rreth 20 studentë në Shkodër thyen me forcë dyert e godinës së re të Fakultetit Juridik. Ata kërkonin të futeshin me forcë brenda, me qëllim për të vazhduar mësimin në ambientet e reja, dhe jo më në auditorët e vjetër.

Gjatë kësaj tentative pati dhe debate mes tyre dhe Rektorit Adem Bekteshi, i cili u kërkoi të rinjve të mos dëmtojnë pronën e përbashkët.

Për këtë ngjarje, policia e Shkodrës ka nisur hetimet dhe priten shoqërime të personave që thyen dyert.

Godina e re do të hapej këtë fillim muaji, por sipas drejtuesve të Fakultetit rrjeti elektrik ka shfaqur probleme dhe për këtë arsye studentëve u është thënë se do të nisin mësimin në ambientet e reja në mesin e muajit./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono