Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, 10 të arrestuar

12:00 | 04/11/201912:000

Një grup kriminal i drejtuar nga shqiptarë është shkatërruar në Spanjë. Sipas mediave vendase grupi trafikonte klandestinë me destinacion Britaninë e Madhe.

Në pranga kanë rënë 10 persona, ndërsa nuk janë zbuluar identitetet e tyre.

Për të kaluar emigrantët e paligjshëm grupi përdorte për kalim disa nga portet në Spanjë, duke përfshirë Valencia, Bilbaon, Santander dhe Castellón./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono