Shkëndija nuk përmbahet, zbulohet objektivi i radhës

09:46 | 05/01/202009:460

Shkëndija e Tetovës ka bërë dy afrime deri më tani. Ardin Dallku është zyrtarizuar ende pa u hapur merkatoja, kurse një ditë më parë u prezantua edhe Valon Ahmedi. Sulmuesi anësor, i cili do të luajë për herë të parë në Maqedoninë e Veriut, nuk është afrimi i fundit te kuqezinjtë.

Raportohet së fundmi se një mesfushor qendre është në radarët e Shkëndijës dhe bëhet fjalë për futbollistin e Kosovës, Anel Rashkaj. Futbollisti 30-vjeçar e ka mbyllur pas tre sezonesh bashkëpunimin me AFC Eskilstuna në elitën e futbollit suedez.

Sezonin e fundit ai luajti 27 ndeshje si titullar, ndërkohë që është aktivizuar edhe me Kosovën në kualifikueset e EURO 2020. Cilësitë e tij nuk vihen në diskutim. Gjithsesi te Shkëndija duhet të zgjidhin kontratën me Zeni Husmanin dhe më pas të afrojnë një lojtar si Rashkaj. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono