Shkëndija hedh sytë nga Skënderbeu, tenton një titullar

15:17 | 31/12/201915:170

Shkëndija e Tetovës kërkon një mbrojtës qendre dhe kuqezinjtë sytë i kanë hedhur në Superiore. Kjo edhe prej faktit që drejtohen nga Ernest Gjoka, i cili i njeh mirë lojtarët këndej. Bruno Dita është objektivi i kuqezinjve.

Lojtari i Skënderbeut, i cili njihet si mesfushor, kërkohet edhe për qendrën e mbrojtjes. Që vjet ai është aktivizuar me korçarët në prapavijë dhe në Tetovë e duan pikërisht për atë pozicion. Gjithsesi do të duhet që Dita, ose Shkëndija të gjejnë gjuhën e përbashkët me drejtuesit e klubi bardhekuq.

Futbollisti 26-vjeçar është nën kontratë. Ai po luan sezonin e tretë me Skënderbeun, ndërkohë që më parë është aktivizuar edhe me Dinamon, Besën dhe Teutën. Kudo ai ka qenë titullar fiks, madje ka provuar edhe të gjejë shpesh rrugën e rrjetës. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono