Shkëmbimi Roma-Inter, dy lojtarët prezantohen nesër

23:47 | 14/01/202023:470

Interi dhe Roma janë në rrugën e duhur për të përfunduar një marrëveshje shkëmbimi, e cila do të përfshijë anësorin Matteo Politano dhe mbrojtësin e krahut, Leonardo Spinazzola.

Pas dëmtimit të Nicolo Zaniolo, i cili është dëmtuar për pjesën e mbetur të sezonit, Roma përshpejtoi bisedimet me Interin për një shkëmbim Politano-Spinazzola.

Kështu siç gjërat qëndrojnë, të dy palët janë të gatshme të përfundojnë marrëveshjen, pasi bisedimet kanë përparuar shumë mirë.

Një marrëveshje është gjetur, pasi Politano do të ndihmojë Romën të zëvendësojë Zaniolo, ndërsa Spinazzola do të shtojë një tjetër alternativë shumë të nevojshme për Interin në prapavijë. Të dy lojtarët vlerësohen në 25 milion euro./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono