Shkëmbimi Rakitic-Bernardeschi, ku kanë ngecur bisedimet mes klubeve

08:48 | 23/01/202008:480

Barcelona është e vendosur për të afruar një mesfushor dhe në tratativa po tenton të përfshijë edhe kroatin Ivan Rakitic. Prej ditësh është raportuar se mes katalanasve dhe bardhezinjve kanë nisur bisedimet për transferimin e Federico Bernardeschi.

Në Itali raportojnë se Juventusi për momentin e ka refuzuar propozimin e bërë nga Barcelona. Vecc Rakitic, klubi spanjoll i ka ofruar italianëve edhe 10 milion euro. Gianluca Di Marzio shkruan se bardhezinjtë duan më shumë.

Ata pretendojnë që të përfitojnë 20 milion euro dhe Rakitic të marrë rrugën për në Torino. Distanca për këtë lëvizje është 10 milion euro dhe mbetet të shihet nëse do të gjendet e mesmja e artë për ta mbyllur këtë transferim. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono