Shkëmbimi Arsenal-Atletico, një francez për një tjetër

21:41 | 13/01/202021:410

Tani duket më shumë se thjesht një thashethem merkatoje: Arsenali dhe Atletico Madrid kanë nisur bisedimet për një shkëmbim të bujshëm. Bëhet fjalë për dy futbollistët francezë, Alexandre Lacazette dhe Thomas Lemar.

Bomberi francez i “Topçinjve” po ndihet si ‘dorë e dytë’, për shkak se Pierre-Emerick Aubameyang është sulmuesi kryesor. Kjo e ka bërë që të mos rinovojë kontratën dhe i kanë mbetur vetëm 18 muaj marrëveshje me Arsenalin. Lacazette preferon të jetë titullar fiks dhe Atletico ia siguron këtë gjë.

Ndërsa Lemar, nuk po luan fare me kryeqytetasit spanjollë dhe largimi i tij duket i sigurt. Arsenali ishte gati të paguante plot 90 milionë euro për Lemar kur ky i fundit luante për Monacon, por francezi zgjodhi kalimin tek Atletico Madrid.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono