Shkëmbi: Humbja, përgjegjësi e imja! Më shqetësoi diçka sot

15:07 | 23/10/201915:070

Dihej vështirësia e përballjes me Laçin, por Bledi Shkëmbi nuk e kishte menduar një rezultat të tillë. Bardhezinjtë e Cungut fituan 3-0 dhe u rikthyen te fitorja. Trajneri i Teutës ka analizuar ndeshjen e sotme për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport.

“Kundërshtari luftoi më shumë, e kishte përgatitur ndeshjen më mirë. Pavarësisht kësaj kam shumë besim tek ekipi. Të gjithë bëjnë gabime. Gjithmonë përgjegjësia është e imja. Duhet të kishim bërë tjetër rreshtim e të punonim ndryshe në aspektin psikologjik”.

“Edhe pse ne kishim punuar për të ndaluar Nwabueze, për gabime tonat dhe merita të tij, nuk ia dolëm. Kampionati nuk mbaron këtu. Duhet ta përgatitim ndeshjen e radhës ndryshe”.

“Fusha e Laçit? Kemi humbur vjet, u paraqitëm shëmtuar. Ndaj edhe mora përgjegjësitë. Ndoshta nuk bëmë mjaftueshëm në aspektin psikologjik për ta përgatitur këtë ndeshje”.

“Situatat e vështira i zgjidhin ata që janë lider. I kemi ata lojtarë. Dua ta mendoj dhe shpresoj që është vetëm një ditë e keqe e jona”.

“Jemi me këmbë në tokë, të gjithë. Ndoshta, unë ndryshe nga ju, e di shumë mirë që gabohet në futboll. Reagimi është ai që bën ndryshimin. Ne nuk e bëmë në asnjë moment dhe kjo është ajo që më shqetëson. Gjithsesi jam i bindur që ne do të reagojmë në ndeshjen e radhës”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono