Shkëlqimi te St. Etienne dhe transferimi tek Arsenali, flet Saliba

09:01 | 14/02/202009:010

Mbrojtësi francez, William Saliba, bëri një sezon të shkëlqyer vitin e shkuar me ekipin e St. Etienne. Edhe pse asaj kohe vetëm 17 vjeç, iu besua qendra e mbrojtjes dhe Saliba e shpërbleu besimin, duke bërë ndeshje shumë të mira.

Në Francë, e konsiderojnë si “Mbappe i mbrojtjes”, dhe jo më kot Arsenali pagoi plot 27 milion sterlina për shërbimet e tij. “Topçinjtë” vendosën ta lënë edhe këtë sezon te St. Etienne, në formë huazimi.

Saliba, vetëm 18 vjeç, ka folur për mediet franceze, duke thënë se fokusi i tij për momentin, është vetëm te St. Etienne: “Tani, jam i fokusuar 300% te St. Etienne. Mendja ime është vetëm këtu. Vitin tjetër, do të jem tek Arsenali, por gjithmonë i kam ndjekur dhe i kam parë rezultatet e tyre”. Saliba do t’i bashkohet Arsenalit në verë dhe konsiderohet si e ardhmja e klubit londinez në prapavijë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono