Shkëlqeu në sezonin debutues, Dortmund kërkon blerës për sulmuesin
Festa e Dortmund!

18:56 | 20/01/202018:560

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Paco Alcacer, shkëlqeu sezonin e shkuar në Bundesliga, duke shënuar rregullisht dhe duke qenë një ndër golashënuesit më të mirë në kampionatin gjerman të futbollit.

Megjithatë, forma e tij erdhi në rënie në fund të sezonit që lamë pas dhe ky sezon aktual, nuk ka nisur mirë për bomberin spanjoll. Përveçse dëmtimeve të shumta, Alcacer nuk ka arritur as të fitojë një vend titullari në shumicën e ndeshjeve. Tashmë, ardhja e Haaland sugjeron se Alcacer nuk është më në planet e verdhezinjve.

Dortmund po kërkon blerës për numrin 9 dhe drejtori sportiv i klubit, Michael Zorc, pranoi se nuk ka marrë ende asnjë ofertë. “Qëndrimi ynë është i qartë në lidhje me këtë çështje, por deri më tani, nuk ka asnjë ofertë zyrtare”. Atletico Madrid është skuadra më e interesuar për shërbimet e bomberit spanjoll./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono