Shkatërrohet një bazë prostitucioni, dy gra në pranga

11:34 | 14/12/2017

Policia e Durrësit ka shkatërruar një bazë prostitucioni, duke vënë në pranga dy femra  dhe proceduar penalisht një të tretë.  Zbulimi i rrjetit të shfrytëzimit të femrave u bë pas një hetimi dy mujor, duke finalizzar me sukses operacionin “Rent”. Shpresa Pisha 47 vjeçe, në rolin e  organizatores dhe ndërmjetëses sipas policise kishte marrë me qira një lokal në qytetin e Durrësit. Ajo ndërmjetësonte me klientët që frekuentonin lokalin e saj duke siguruar lidhjen e tyre më pas me shtetasen Y. R. Në vijim Shpresa Pisha  vinte në dispozicion ambjentet e banesës së saj në Plazh, Durrës për ushtrimin e këtij aktiviteti kriminal kundrejt një shume 5 000 lekë(të reja). Nga ana e policisë vijon hetimi për zbulimin e autorëve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono