Shkarkohet drejtuesja e Prokurorisë së Apelit të Korçës

11:17 | 19/02/2019

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra drejtuesen e Prokurorisë së Korçës, Irma Balli. Sipas organit bazë të Vettingut, prokurorja Balli kishte probleme me deklarimin e pasurisë, pasi ajo nuk kishte deklaruar një kat të ndërtesës në kërkesën për leje ndërtimi të karburantit që kishte në pronësi me bashkëshortin e saj. Për këtë arsye, janë ngritur dyshime për ndërhyrje të pajustifikuara në dokumentacionin për ndërtesën.

Por këtë pretendim të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, drejtuesja e Prokurorisë së Apelit në Korçë e ka kundërshtuar e argumentin se regjistrimi i pronës nuk është bërë nga ajo, por nga babai i saj./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono