Shkarkohen 4 juristë në Kadastrën e Vlorës, 19 zyrtarë të tjerë marrin vërejtje

19:50 | 12/09/201919:500

Katër juristë të Hipotekës së Vlorës janë shkarkuar dhe 19 zyrtarë të tjerë kanë marrë vërejtje. Ky vendim i cili iu është komunikuar në Tiranë, erdhi pas hetimeve të nisura nga Kontrolli i Larte i Shtetit.

Më herët nga ky institucion u larguan nga detyra drejtori Florian Alimadhi dhe zv. Drejtorët Klodian Troci dhe Ardjan Musta.

Skandali me pronat në Jalë nisi me dosjen nr 246. Denoncimi publik u bë nga qytetari Fatos Myslimi. Ai ka pretenduar përmes një video se i kanë marrë truallin e tij pa të drejtë dhe mbi të është ndërtuar një pallat.

Menjëherë në Vlorë shkuan ekspertë të Antirkimit Ekonomike si dhe Inspektorë të KLSH. Hetimet po vazhdojnë dhe për prona të tjera pasi në Vlorë ka shumë ankesa dhe denoncime për abuzime nga ana e zyrtarëve të Kadastrës. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono