Shkak kartonët, ja katër të pezulluarit në Superiore

11:53 | 25/10/201911:530

Faza e dytë e Superiores nis të dielën, teksa janë në program tre ndeshje të zhvillohen në fundjavë dhe të hënën zhvillohen dy sfidat e tjera. Janë disa futbollistë që nuk do të mund të luajnë në takimet e skuadrave të tyre dhe shkak janë kartonët e verdhë.

Tirana duhet të bëjë pa Eni Imamin. Mbrojtësi u ndëshkua me karton të verdhë në Ballsh dhe këtë javë nuk mund të luajë. Në kampin bardheblu duhet të vendosin se kush do të zëvendësojë atë. Gentian Muça pret shansin e tij, ndërkohë që opsione janë edhe Hoxhallari e Vangjeli.

Flamurtari është një tjetër ekip që do të ketë mungesa. Fjoralb Deliaj u ndëshkua me karton të kuq ndaj Vllaznisë dhe nuk mund të luajë në sfidën e radhës me Skënderbeun. Edhe Olsi Gocaj do të duhet të pushojë. Shkodrani i krahut të djathtë plotësoi numrin e kartonëve të verdhë ndaj ish-ekipit të tij të mërkurën.

Partizani gjithashtu nuk do të ketë për shkak kartonësh mesfushorin Aristoteles Romero. Veneluziani mungoi edhe ndaj Vllaznisë, pasi u ndëshkua me karton të kuq ndaj Teutës. I verdhi i marrë dje me Skënderbeun e penalizon dhe e lë jashtë ekipit për ndeshjen me Kukësin. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono