Shiu kushtëzon kombëtaren, Rejën e shqetëson një mesfushor

14:51 | 12/11/201914:510

Shqipëria vijon me përgatitjet për ndeshjen e radhës me Andorrën. Kuqezinjtë kanë kryer vetëm një seanca sot, prej orës 10:00. Më shumë se dy orë përgatitje, që ka ndryshuar edhe planin e konferencës për shtyp të programuar në orën 12:30.

Bekim Balaj, i cili kishte një shqetësim në kofshë një ditë më parë, është bashkuar me grupin sot dhe nuk rrezikon. Edhe portieri Thomas Strakosha është stërvitur normalisht, ndërkohë që shqetëson mesfushori Ledian Memushaj.

Përveç një kontraktimi të lehtë, vlonjati po kalon edhe një gjendje gripale. Sot ka punuar veçmas dhe do të shikohet gjendja e tij ditën e nesërme. Trajneri Edoardo Reja, nisur nga kushtet atmosferike, ka vendosur të anulojë seancën stërvitore të orës 15:00. Nesër kuqezinjtë do të bëjnë stërvitjen e fundit, për të qenë gati për ndeshjen e së enjtes kundër Andorrës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono