Shitet në ankand 91.1 milion dollarë vepra e Jeff Koons

10:45 | 16/05/2019

Është shitur për 91.1 milion dollar një vepër e Jeff Koons. Bëhet fjalë për një record për një artist ende në jetë. Skulptura e vitit 1986 e Jeff Koons, “Lepuri”, lepuri i famshëm plastik me fryrje i shitur në ankand në New York, bëhet në këtë mënyrë më e shtrenjta në historinë e artistëve ende në jetë. Rekordin e mëparshëm e mbante piktura “Portret i një artisti” e Dejvid Hokni, e shitur po në një ankand në New York në nëntor të vitit të kaluar për shifrën e 90. 3 milion dollarëve./ABC News Albania 24/7  

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono