Shitet 110 milion dollarë piktura e famshme

10:00 | 15/05/2019

Një pikturë e Klod Mone e serisë “Mbjellja e të korrave” është shitur në ankand për 110.7 milion dollarë nga “Sothbaj” në Nju Jork. Bëhet fjalë për një rekord për veprat e artistit, duke u bërë një nga dhjetë pikturat që janë shitur më shtrenjtë në të gjitha kohërat. Piktura me përmasa 72 me 92 centimetra, është realizuar në dimrin mes 1890-ës dhe 1891-shit në shtëpinë e Giverni, në Normandi. Piktura u hodh në ankand nga një koleksionist anonim i cili e kishte blerë në vitin 1986 në një ankand ne vlerën e 2.5 milion dollarëve./ABC News Albania 24/7

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono