“Shiste mend” me lekët e gjyshes, si i vodhi modelja 230 mijë paund

12:19 | 14/01/202012:190

Modelja 38 vjeçare është akuzuar se ka vjedhur plot 230 mijë paund nga gjyshja e saj e cila vuan nga dementia.

Pasi e pushuan nga puna, teksa jetonte në Londër, 38-vjeçarja Emily Evans-Schreiber, kërkoi që të kujdesej për gjyshen e saj nga mamaja. Ajo ishte 90 vjeçe në janar të vitit 2018.

Evans-Schreiber mori në dorë financat e gjyshes përmes një mandati të autorizuar nga gruaja e moshuar, e cila nuk ishte tërësisht në gjendje të vetëdijshme. Gjatë një periudhe 9 mujore, nga prilli i vitit 2018 deri në dhjetor të vitit 2018, 38-vjeçarja kreu rreth 42 transaksione, duke marrë nga llogaria e gjyshes 230.0251 paund.

Ajo i kaloi paratë në llogarinë e saj, ku kishin ngelur fillimisht vetëm 40 paund. Ish-modelja u shpall fajtore dhe u la në liri me kusht, duke mos vuajtur kështu dënimin në burg, për shkak se është nënë e një fëmije të vogël.

Sipas trupës gjykuese, gruaja i harxhoi paratë duke udhëtuar nëpër botë, përfshirë edhe një udhëtim në Los Angeles, duke fjetur në hotele të shtrenjta, duke dizenjuar veshje e duke blerë produkte kozmetike të shtrenjta.

Ishte mamaja e saj që vuri re jetën e shthurur dhe të pafrenuar të së bijës, e cila ishte e papunë dhe jetonte në një shtëpi të cilën ia kishin blerë prindërit, pa paguar qeranë. Duke dyshuar, nëna e 38-vjeçares telefonoi më parë bankën dhe më pas policinë, ku denoncoi mashtrimin e së bijës.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono