Shiste drogë për të paguar operimin e nënës, dënohet shqiptari në Britani

19:56 | 27/08/201919:560

Një 23 vjeçar shqiptar është dënuar me tre vite e gjysmë burg për posedim dhe shpërndarje kokaine në Britaninë e Madhe.

Abdul Cakali, u kap teksa po ngiste një makinë tip ‘Vauxhall Astra’ në Southborough pranë Mançesterit. Policia britanike gjatë kontrollit i gjeti 23-vjeçarit 42 pako çamçakëza, brenda së cilave kishte fshehur kokainën. Cakali kishte hyrë në Britaninë e Madhe ilegalisht. Autoritetet britanike gjatë hetimeve zbuluan se Cakali kishte falsifikuar patentën me të cilën udhëtonte. Ai posedonte një patentë të falsifikuar portugeze me emrin Alfred Santos.

Ai pranoi akuzat dhe deklaroi se kishte qenë i detyruar të shiste drogë, pasi i duheshin të hollat, për të mundësuar operimin e nënës së tij në Shqipëri.

Por megjithë deklaratat e Cakalit, gjykata nuk i mori parasysh justifikimet e tij dhe e deklaroi fajtor, për veprën penale të “posedimit të lëndëve narkotike” dhe “falsifikim dokumentash” dhe vendosi ta dënojë me 3 vite e gjysmë heqje lirie. Pritet që pas shlyerjes së dënimit Cakali të deportohet./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono