Shisnin mallra pa fatura dhe me vula false, arrestohen dy tregtarë në Lezhë

11:12 | 19/01/201911:120

Dy tregtarë që shisnin mallra pa faturë dhe me vula e stampa të falsifikuara janë vënë në pranga nga policia e Lezhës. Të arrestuarit janë një 50 vjeçar dhe një 34 vjeçar të dy me banim në Tiranë.

Këta shtetas, u kapën me mjetin e tyre me një sasi artikujsh për t’i tregtuar në lokalet e qytetit të Lezhës.

Malli i bllokuar ishte pa asnjë dokument shoqërimi apo faturë tatimore, me vula e stampa të falsifikuara, pasi të drejtën e pronësisë së tregtimit të asaj marke e ka një shoqëri tjetër tregtarë e regjistruar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono