Shikoni si duket Jorida Tabaku shtatzënë

10:14 | 08/05/201910:140

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku do të sjellë në jetë fëmijën e saj të tretë. Edhe pse shtatzënë ish-deputetja e Parisë Demokratike, Jorida Tabaku ka qenë mjaft aktive për kauzat opozitare. Jorida është në pritjen e fëmijës së tretë dhe lajmin e ëmbël ajo e konfirmoi në një intervistë për ABC News.

Por kurioziteti nuk është i vogël për ta parë demokraten më barkun e rrumbullakosur. Ditën e djeshme ajo u shfaq në aktivitetin për rivendosjen e shkronjave të Teatrit Kombëtar, ku në një foto duket edhe barku i saj. Tabaku tashmë është nënë e dy binjakeve Arba dhe Iris, të cilat së shpejti do bëhen me një vëlla.

Jorida Tabaku zbulon gjininë e bebes

Mirela Milori: Unë iu falënderoj shumë juve që në situatën që jeni gjetët kohët dhe ndenjët me mua. Një kuriozitet shumë të vogël, keni dy vajza prisni fëmijën e tretë, është djalë apo vajzë?

Jorida Tabaku: Është një djalë dhe unë shpresoj shumë që ky të mos jetë thelbi i lajmeve të sotme. Sepse diskutimi sot ishte dhe është tek protesta.

Mirela Milori: Po një bisedë mes zonjave sepse e vlerësoj shumë që jeni në këtë situatë dhe qëndruat kaq gjatë në studio dhe faleminderit që ishit këtu.

Jorida Tabaku: Nesër më lejon që të them edhe një fjali. Kjo është një arsye më shumë për mua për të protestuar. Jetoj në këtë vend, kam vendosur t’i rris fëmijët e mi në këtë vend dhe është arsye më shumë për të bëre këtë që po bëjmë. Më tregon që është rruga e duhur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono