Shifra Superioreje: Napoli prek fundin, kriza sjell braktisjen e tifozëve

14:19 | 14/01/202014:190

Napoli është zhgënjimi më i madh i këtij sezoni në Serie A. As ulja e Gennaro Gattusos në stol nuk po i jep fund rezultateve negative të nënkampionëve të Italisë, që renditen në vend të 11-te me 24 pikë. Ekipi ka pësuar më shumë humbje (7) sesa fitore (6), statistikë që konfirmon krizën e madhe.

Ecuria e dobët ka sjellë trishtimin dhe ftohjen e tifozerisë. Sot luhet ndeshja e Kupës së Italisë ndaj Perugias dhe në “San Paolon” prej 60 mijë vendesh do të ketë shumë pak tifozë.

Vetëm 4 mijë bileta janë shitur, një shifër e turpshme. Dita e ndeshjes dhe orari kanë ndikimin e vet, por kjo shihet më shumë si një protestë e popullit napolitan ndaj formës së keqe të ekipit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono