Shfuqizimi i zgjedhjeve, Braçe: Krim i madh kushtetues!

11:15 | 13/06/201911:150

Zëvëndëskryeministri Erion Braçe nga Kuvendi e ka quajtur krim të rëndë kushtetues shfuqizmin e datës së zgjedhjeve nga Presidenti Meta.

“E drejta për të zgjedhur me votë përfaqësuesit në Kuvend në qeverisjen qendrore dhe vendore, nuk mund të pezullohet dhe të shfuqizohet jo e jo, pavarësisht madhësisë së zyrës që ka. Kjo është risia kushtetuese që kërciti pesë ditë më parë direkt nga selia e Presidentit të Republikës. Krim më të madh kushtetues se ky nuk ka! Deformim më të rëndë të demokracisë nuk ka tentuar të bëjë kush! Zgjedhje në këtë vend në rastin dhe aktin më të rëndë kundër tyre, në vitin 1996, janë dhunuar e manipuluar shkatërruar, por nuk janë pezulluar”, tha Braçe./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono