Shfuqizimi i Gjykatës Speciale në Kosovë, kryesia e Kuvendit i dorëzon projektligjin qeverisë

12:09 | 22/01/201812:090

Kryesia e Kuvendit të Kosovës dërgoi Projektligjin për Shfuqizimin e Gjykatës Speciale në Qeveri, duke cuar një hap më para iniciativën që ndërkombëtarët e konsiderojnë si më të rrezikshmen për Kosovën, dhe për ët cilën kanë paralajmëruar pasoja. Kreu i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, u shpreh se kryesia e Kuvendit ka vendosur që nismën për shfuqizimin e Speciales ta procedojë për shqyrtim në Qeveri. Ai shtoi se tashmë është ekzekutivi i Haradinaj që e ka në dorë vendimin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono