Shfaqja “Kreditorët”, fokus tek marrëdhëniet në çift

16:41 | 20/12/201816:410

Marrëdhëniet komplekse në çift janë në qënder të shfaqjes “Kreditorët”. Pjesa August Strindberg vjen në skenë me regji të Luli Hoxhës këtë fundjavë në “Arturbina”.

Krisja  e marrëdhënieve ne çift vjen e zbërthyer brenda 90 minutave në pjesën “Kreditorët” August Strindberg me regji të Luli Hoxhës, e cila interpreton edhe rolin e gruas.

Marrëdhëniet erotike, psiqike dhe ngarkesa emocionale distancojnë idealizmin e jetëgjatësisë së themeleve të një marrëdhënieje. Laert Vasili, i cili interpreton rolin e ish-burrit thotë se në këtë pjesë kanë të drejtë të 3 personazhet.

Ndërkohë që Helidon Fino, i cili portretizon bashkëshortin është i mendimit se kjo pjesë përcjellë mesazhe të forta mbi marrëdhëniet në çift. Shfaqja “Kreditorët” do të jetë këtë fundjeva në skenë në “Arturbinës” dhe padyshim spektatori do të dalë me një reflektim mbi marrëdhëniet me çift./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono