Sheshet e rrugët kryesore në Tiranë u kthyen në skena feste

15:57 | 14/03/2018

Të shumtë ishin qytetarët që zgjodhën Tiranën për të festuar ditën e verës. Një larmi aktivitetesh ofroi kryqyteti për këtë festë. Pjesë e tyre u bë edhe kryetari i bashkisë Erion Veliaj, i cili bashkë me urimin e festës deklaroi se projektet në Tirane do të vazhdojnë pavarësisht debateve që shkakton çdo gjë e re.

Sheshet dhe rrugët kryesore të Tiranës u kthyen në skena festë këtë të mërkurë, ndërsa qytetarë që kishin zgjedhur kryqyteti për të festuar ditën e verës ishin nga rrethe të ndryshme.

Aktivitetet nisën me një paradë karnavalesh. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për gati tri orë, këngëtarë të njohur dhuruan spektakël. Ndërsa Parku i Liqenit Artificial u kthye në destinacion për të gjitha moshat.

Panairi me produktet artizanale, varakat apo piktorët shëtitës tërhoqen vëmendjen e shumë qytetarëve.

Festa kulmoi në sheshin “Skënderbej” ku një ndër pilotët më të njohur në botë, Martin Sonka dhuroi shfaqje për të gjithë të pranishmit. Por dita e verës për qytetarët nuk përfundon me kaq.

Festës i është bashkuar edhe Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i cili përveç urimit për Ditën e Verës përcolli edhe një mesazh për punët e kryeqytetit.

Muzikë, sport, produkte artizanale i ofroi kryeqyteti të gjithë atyre që e zgjodhën për të kaluar ditën e verës. Aktivitetet që nisën gjatë mëngjesit do të zgjasin deri në mesnatë. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono