Sheshel: Serbia duhet të mbështesë Assad-in

14:05 | 16/04/2018

Lideri radikal serb, Vojisllav Sheshel, u shpreh se Serbia duhet të mbështesë dhe të mbrojë Presidentin e Sirisë, Bashar Al Assad. Sipas mediave serbe, ai theksoi se Beogradi duhet të bëjë të qartë qëndrimin e tij për sulmet ajrore në Siri të ndërmarra të shtunën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Franca.
Sheshel tha se qeveritarët sirianë dhe populli sirian dënuan në atë kohë sulmin ajror ndaj Republikës Federale të Jugosllavisë në vitin 1999. Lideri radikal tha se partia e tij përshëndet veprimet e presidentit sirian Bashar al Assad dhe fitoren e tij kundër Perëndimit, Shteteve të Bashkuara, Britanisë së Madhe dhe Francës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono