Sherri me pronarin, shqiptari i vret nënën

09:24 | 29/01/201909:240

Prokuroria e Barit ka kërkuar 28 vjet burg për 30-vjeçarin shqiptar Ogert Laska. Ky dënim u lexua përpara Gjykatës së Krimeve të Rënda. I riu shqiptar akuzohet për vrasjen e të moshuarës Rosa Maria Radicci 71 vjeç, ngjarje e ndodhur më 13 Nëntor 2016.

“Ai donte të vriste punëdhënësin e tij që kishte qëlluar më parë ndaj tij. Por në pamundësi për të vrarë atë shqiptari u hakëmor duke vrarë nënë e tij”, tha gjatë leximit të aktakuzës prokurori Luciana Silvestris.

Avokati mbrojtës i 30-vjeçarit përsëriti duke u shprehur se klienti i tij është i pafajëshm dhe se duhej lënë i lirë.

Sipas avokatit të shqiptarit Rocco Viggiano, “në shtëpinë e viktimës është gjetur edhe ADN-ja e një burri tjetër, i cili asnjëherë nuk është identifikuar. Ai mund të jetë vrasësi i vërtetë”.

Sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të moshuarën e kishte qëlluar me më pas mbytur me një qese mbeturinash.

Vrasësi i dyshuar i ka mohuar gjithmonë akuzat për vrasjen e të moshuarës. Ai u arrestua disa javë pas krimit ku falë materialeve të marra nga kamertat e sigurisë ai ishte parë duke dalë nga shtëpia e viktimës.

Prokuroria beson se ai e vrau atë për hakmarrje, pasi disa muaj më parë kishte pasur një sherr me djalin e saj. Shqiptari madje kishte qëlluar në drejtim të tij në restorantin që kishte italiani.

Në gjykimin dy djemtë, nusja dhe nipi i viktimës kanë bërë padi civile. Seanca e radhës  gjyqësore ndaj shqiptarit do mbahet më 1 Mars./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono