Shërbime tregtare në 50 qytete nga tre kompani shtetërore kineze

16:15 | 01/11/201916:150

Shërbimet tregtare të 5G-së tashmë janë të disponueshme në Kinë me çmimin e 16 deri në 77 euro në muaj. Mbulimi është i garantuar për një grup të parë prej 50 qytetesh, mes të cilëve Pekini, Shangai, Guangzhou dhe Shenzhen.

Një ngjarje e rëndësishme kjo në mes të betejës tregtare me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ambicieve të Pekinit si fuqi teknologjike globale. Në radhë janë tre operatorë shtetërorë kinezë: China Mobile, China Telecom e China Unicom. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono