Shënoi tripletë, rekordi i Mbappe në Champions është fenomenal
Kylian Mbappe

23:47 | 22/10/201923:470

Kylian Mbappe shënoi tre gola për PSG-në në sfidën kundër Club Brugge, e vlefshme për raundin e tretë të Champions League. Edhe pse u fut në lojë vetëm në minutën e 52-të, Mbappe ia doli të ishte protagonist për kampionët e Francës, duke trenuar plot tre herë.

Në minutën e 61-të, Mbappe shënoi golin e tij të parë personal, për të gjetur sërish rrjetën 18 minuta më vonë. Tripleta e tij u kompletua në minutën e 83-të, kur shënoi i vetëm përballë portierit.

Me këto tri gola, Mbappe arrin në kuotën e 17 golave në Champions League. Ky total, e ka ngjitur në piedestal talentin francez. Ai është lojtari që ka shënuar më shumë gola në Champions League poshtë 21-vjeç. Në vend të dytë, Mbappe ka lënë bashkëkombasin e tij, Karim Benzema, i cili pati shënuar vetëm 12 gola./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono