Shënohet viktima e parë e protestave në Hong Kong, humb jetën studenti 22-vjeçar

14:02 | 08/11/201914:020

Një student 22 vjeçar, në universitetin e shkencës dhe teknologjisë në Hong Kong, humbi jetën mëngjesin e të premtes si pasojë e plagëve të rënda në kokë, pasi u rrëzua të hënën në një parking pranë protestës pro demokracisë.

Në atë moment kishte ndërhyrë dhe policia për të shpërndarë turmën. Kjo është viktima e parë zyrtare si pasojë e përplasjeve mes protestuesve dhe agjentëve të policisë në ish koloninë britanike.

Lajmi për vdekjen e tij shkatoi manifestime në shenjë solidariteti nga ana e studentëve duke rritur tensionet për protestat e fundjavës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono