Shëngjin, pushuesit kërkojnë roje bregdetare

15:31 | 11/07/2018

Pushuesit në Shëngjin kërkojnë të vendosen rojet e shpëtimit pasi kullat e vrojtimit janë bosh. Por megjithatë në këtë plazh mos qarkullimi i motorave të ujit i ka bërë më të sigurtë.

Në Shëngjin për sa kohë pushuesit nuk shikojnë rrotull motorat e ujit ndjehen më të sigurtë. Policia Kufitare nuk ka lejuar lëvizjen e mjeteve motorike, por ata kërkojnë zgjidhje edhe për pedalinat që ndodhen përgjatë bregut.

Kullat e vrojtimit janë zhvendosur para pushuesve dhe janë shtuar në numër, por si në çdo plazh tjetër edhe këtu mungojnë pajisjet dhe vrojtuesit.

Siguria në bregdetin e Shëngjinit i interesonte edhe zv/ministrit të Turizmit, Hajrulla Çeku. I ndodhur në takimin e Komitetit Rajonal të Zhvillimit të Turizmit në Lezhë, ai i kujtoi Fran Frrokaj se familjarë të tij po pushonin në këtë territor.

Kryebashkiaku Fran Frrokaj tha se për këtë do të kërkojë vetëm zbatimin e ligjit që do të thotë zbatim i kontratave që stacionet e plazhit kanë me bashkinë. Task forcë do të dalë menjëherë në terren për të monitoruar situatën dhe ndërhyrë për përmirsimin e situatës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono