Shëngjin, nis aksioni për prishjen e ndërtimeve përgjatë bregdetit

13:10 | 07/05/201913:100

Në Shëngjin ka nisur aksioni për prishjen e ndërtimeve provizore përgjatë brezit të rërës. Ndërhyrja po realizohet Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit me mbështetjen e Bashkisë Lezhë e cila prej tre 3 vitesh kishte kërkuar prishjen e këtyre ndërtimeve. Janë rreth 40 objekte që do të shemben nga fadromat e IKMT

Pas prishjes së ndërtimeve do të nisë  puna për largimin e inerteve dhe sistemimin e zonës bregdetare, për të qenë gati për sezonin turistik që pritet të hapet zyrtarisht brenda pak javësh./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono