Shembje të tjera te Astiri, Policia blindon Unazën (Video-Foto)

09:05 | 15/11/201909:050

Është bllokuar sërish rruga te Unaza. Që në orët e para të mëngjesit të sotëm, një numër i madh punonjësish të policisë janë zhvendosur  te ish-sheshi “Shqiponja”, duke bërë kordon përgjatë rrugës,

Gazetari Andi Qosja raporton se shkak për blindimin e zonës është një tjetër aksion që do të ndërmarrë në këte segment Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit (IKMT), për shembjen e banesave të tjera në listën e atyre që janë planifikuar të prishen për projektin e Unazës.

Pak ditë më parë një aksion i IKMT në këtë zonë u pasua me përplasje të forta fizike mes banorëve dhe policisë. /abcnews.al

 

Nga përplasja pati edhe 13 të lënduar, prej të cilëve 8 banorë dhe  5 policë kërkuan ndihmë në spitalin e Traumës në Tiranë.

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono