Shembet ura në Delvinë, izolohen banorët

09:35 | 04/11/201909:350

Përroi i Sopotit ka dalë nga shtrati në Lazarat për shkak të reshjeve të orëve të fundit. Emergjencat civile dhe punonjës të bashkisë së Gjirokastrës ndodhen në terren për të normalizuar qarkullimin e automjeteve dhe këmbësoreve.

Ndërkohë mësohet se është izoluar lagja Lenxat dhe rrezikon edhe lagjia Kordhoce. Ndërkohë liqeni i Viroit në Gjirokastër rrezikon të dalë në rrugën nacionale. Një situatë problematike paraqitet edhe në fshatin Vane të Delvinës ku është shembur ura duke izoluar rreth 200 banorë.

Kjo urë prej vitesh ka qenë një problem për banorët e zonës.  Për situatën e krijuar ka bërë një deklaratë edhe kryetari i bashkisë Gjirokastër Flamur Golemi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono