Shembet skela e pallatit; 2 punëtorë të vdekur, 3 të plagosur

16:00 | 16/08/201916:000

Dy viktima dhe tre të plagosur është bilanci i deritanishëm i një aksidenti në punë në Tiranë. 5 punëtorë ranë nga skela mbi të cilën po punonin, kur ajo u rrëzua.

Ngjarja e rëndë ndodhi tek një pallat në rrugën “Faik Konica” në Tiranë, i cili i ishte nënshtruar rikonstruksionit të fasadës. 3 punëtorë janë dërguar me urgjencë në spital, ndërsa dy të tjerë kishin mbetur nën rrënoja. Policia ka arritur të nxjerrë nga rrënojat trupat e punëtorëve të cilët fatkeqësisht kanë ndërruar jetë.

Sipas informacioneve paraprake, skela është shkëputur dhe disa punëtorë kanë rënë nga një lartësi prej pesë metrash, ndërsa të tjerët kanë arritur të shpëtojnë duke u mbajtur. Policia ka rrethuar zonën me perimetër sigurie dhe ka evakuuar banorët.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 15:00 në rrugën e “Elbasanit” nga një ndërtesë në rikonstruksion është shkëputur një pjesë  e skelës metalike. Si pasojë e shkëputjes së skelës janë dëmtuar 4 nga punëtorët të cilët ndodheshin duke punuar pranë këtij objekti, shtetasit G. B.,44 vjeç dhe E. L.,34 vjeç  janë dërguar të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Dy punëtorë të tjerë i ka zënë skela poshtë  dhe në këto momente është nxjerrë turpi i pajetë  njërit prej tyre. Policia e zjarrfikësja vijojnë punën për nxjerrjen e personit tjetër. Policia ka shoqëruar administratorin e punimeve  për veprime të mëtejshme Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku po vijin punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono