Shembet shkalla, plagosen tifozët

20:31 | 23/10/201820:310

Një incident tronditi të martën tifozët rusë të mbledhur në kryeqytetin e Italisë për ndeshjen e futbollit Romë-CSKA. Shkallët lëvizëse të një stacioni metroje u shembën duke plagosur 20 prej tyre dhe bllokuar disa të tjerë. Sipas mediave italiane, struktura u shemb për shkak se tifozët rusë po këndonin dhe po kërcenin teksa shkalla ishte në lëvizje.

Të lënduarit u dëmtuan kryesisht tek këmbët. Prej tyre, vetëm një person është në gjendje të rëndë. Ndërkohë, në një ngjarje tjetër, një tifoz rus u plagos me thikë dhe dy të tjerë u sulmuan fizikisht gjatë një përleshje mes tifozërive, në një zonë pranë stadiumit “Olimpiko”. Forcat e rendit përdorën gaz lotësjellës për të ndaluar sherrin dhe ndaluan 15 tifozë italianë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono