Shembet diga në Brazil, 9 të vdekur dhe qindra të zhdukur

11:52 | 26/01/201911:520

Të paktën 9 viktima dhe më shumë se 300 persona janë shpallur të zhdukur, si pasojë e shembjes së një dige, në zonën e Brumadinho, në Brazil pamjet nga ajri tregojnë se si një det balte ka mbuluar shtëpitë në rajonin e Korregos.

Qeveria e Presidentit të Republikës Bolsonaro, ka autorizuar krijimin e njësisë së krizave. Presidenti deklaroi se qeveria e tij ka ndërmarrë një operacion të gjerë shpëtimi dhe se ai vetë do të shkojë të shohë nga afër atë që ka ndodhur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono