Shembet çatia palestrës, plagosen 8 persona, 28-vjeçarja në gjendje të rëndë

07:40 | 14/12/201907:400

Për shkak të erës së fortë dhe motit të keq gjatë mbrëmjes në Lauria një pjesë e çatisë së palestrës “PalaAlberti” u shemb. Gjatë momentit kur ndodhi ngjarja në vendin i cili përdorej si palestër, disa të rinj po stërviteshin.

Tetë persona u plagosën, mes tyre edhe një vajzë 28 vjeç e cila është në rrezik për jetën shkruajnë mediat italiane. Në vendngjarje mbërritën menjëherë forcat e policisë, ekipe të ndryshme të zjarrfikësve dhe ambulanca.

/abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono