Shefja e vëzhguesve të OSBE-ODIHR takon Bashën

12:50 | 26/06/201912:500

Kryesuesja e misionit vëzhgues të OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 30 Qershorit në Shqipëri Audrey Glover ishte sot paradite në selinë blu në Tiranë, ku u takua me kreun demokrat Lulzim Basha.

Takimi ka zgjatur rreth 1 orë dhe në përfundim të tij, nga asnjë prej palëve nuk ka pasur informacion mbi diskutimet që janë zhvilluar.

Shefja e misionit vëzhgues të OSBE-ODIHR, dy ditë më parë takoi kreun e maxhorancës në selinë e Partisë Socialiste. Po ashtu takimet dhe vizitat e ambasadoreve të huaj në selitë politike në ditët e fundit, janë shtuar, ndërkohë që afrohet edhe data e shumëdiskutuar për mbajtjen e zgjedhjeve vendore, 30 Qershori./ABC News Albania 24/7

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono